Другий термін Трампа: депортації, мита та скорочення витрат

У результаті дивовижного повороту подій колишній президент Дональд Трамп знову отримав президентство, перемігши віце-президента Камалу Харріс на виборах у вівторок.

Повертаючись на посаду, він намалював бачення того, що він називає «золотим віком», зосередившись на імміграційних реформах, економічних заходах і стратегічних ролях в уряді, які виконують лояльні прихильники.

Серед його головних обіцянок – амбітні плани вирішення проблеми імміграційної та економічної політики.

З моменту своєї першої участі у виборах у 2015 році Трамп постійно висловлював жорстку позицію щодо імміграції. Його нинішні наміри — прискорити депортацію понад 13 мільйонів осіб, які нелегально проживають у країні. Ця мета створює значні проблеми, включаючи матеріально-технічні перешкоди утримання такої великої кількості осіб і фінансові наслідки розширення можливостей імміграційного контролю.

Крім того, економічна стратегія Трампа передбачає встановлення високих мит на імпортні товари. Багато економічних експертів стверджують, що це може підвищити споживчі ціни та розпалити потенційні торгові конфлікти. Трамп, однак, залишається твердим у своїй рішучості, підвищивши мита на китайський імпорт до 60% і на товари з Мексики в діапазоні від 25% до 200%.

Ще одним наріжним каменем порядку денного Трампа є вибір ключових фігур для його адміністрації. Серед тих, хто, як очікується, стане частиною його команди, є Ілон Маск, підтримка якого була вирішальною під час кампанії. Маск припустив можливість скорочення федеральних витрат на 2 трильйони доларів. Очікується, що Роберт Ф. Кеннеді-молодший, відомий своєю суперечливою позицією щодо вакцин, також відіграватиме важливу роль у сфері охорони здоров’я з такими цілями, як видалення фтору з громадських систем водопостачання.

У радісній переможній промові Трамп висловив подяку своїм прихильникам, таким як Маск і Кеннеді-молодший, пообіцявши надати їм автономію для реалізації своїх планів.

Мирна передача влади, на якій наголосила віце-президент Гарріс у своєму вітальному телефонному зверненні до Трампа, різко контрастує з реакцією Трампа шість років тому, коли він оскаржив результати виборів 2020 року. Після розмови представник Трампа Стівен Ченг наголосив на визнанні Трампом професіоналізму Харріса та їхньої спільної відданості національній єдності.

Завдяки цій перемозі на виборах Трамп став першим колишнім президентом із судимістю, який повернувся до Білого дому, незважаючи на триваючі юридичні проблеми, які включають федеральні звинувачення за час його попереднього перебування на посаді. Ці юридичні перешкоди не зупинили його лояльну базу, привернуту до його розповіді про протистояння внутрішнім супротивникам, яких він називає «ворогом зсередини».

Кроки, які ведуть до нової адміністрації, передбачають заповнення тисяч політичних призначень, завдання, яке, як очікується, буде виконано гладко за підтримки Сенату під керівництвом республіканців. Цікаво, що нещодавнє рішення Верховного суду США розширило дискреційні повноваження президента в юридичних питаннях, що, можливо, вплинуло на те, як Трамп поводитиметься з політичними супротивниками після приходу на посаду.

У всьому світі перемога Трампа викликає неоднозначну реакцію. Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху та лідер Катару шейх Тамім бін Хамад Аль Тані привітали їх, підкресливши сподівання на продовження стратегічних союзів і співпраці. Президент України Володимир Зеленський також привітав Трампа, висловивши оптимізм щодо продовження співпраці у вирішенні регіональних конфліктів.

Ця перемога сталася незважаючи на триваючі судові справи Трампа, пов’язані з його діями після президентства. Під час виборчої кампанії його судовий календар був насичений, назрівали федеральні справи в Джорджії та Нью-Йорку. Примітно, що федеральний суддя оприлюднив значну кількість документів, які пов’язують Трампа з втручанням у вибори у 2020 році, але процедурні затримки, включно з претензіями щодо недоторканності президента, зупинили розгляд.

Правова атмосфера затьмарює другу адміністрацію Трампа, з нерозкритими звинуваченнями в бізнес-шахрайстві та суперечками навколо секретних документів, знайдених у його маєтку Мар-а-Лаго. Проте, незважаючи на ці виклики, широка підтримка Трампа в ключових штатах, як прогнозує Associated Press, забезпечила йому перемогу на виборах.

Контроль Республіканської партії над Сенатом доповнює президентство Трампа, полегшуючи його призначення та законодавчу програму, включаючи судову систему та затвердження кабінету міністрів. Відзначена такими діячами, як Мітч Макконнелл, ця перемога підкреслює потенційну законодавчу увагу до консервативних пріоритетів, таких як податкова реформа, управління боргом та імміграція.

Озираючись на передвиборчу кампанію, демократи на чолі з Харрісом підкреслили виклики демократичним цінностям під керівництвом Трампа, зосередившись на економічній боротьбі та високій вартості життя, а не на юридичних проблемах Трампа. Однак ці аргументи не мали такого сильного резонансу, як очікувалося, серед виборців, яких більше хвилювала фінансова стабільність, ніж демократичні норми, як свідчать дані екзит-полу.

Підсумовуючи, оновлене президентство Трампа породжує поєднання суперечливих заходів і стійких прихильників, готових просувати його бачення. Хоча він стикається з серйозним юридичним контролем, підтримка колег-республіканців і стратегічні міжнародні відносини можуть вплинути на траєкторію його другого терміну, обіцяючи насичену подіями еру в американській політиці.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *