Чому жінки в СРСР не втомлювалися, а у сучасних жінок ні на що немає сил

58-річна Ольга пишається своєю 34-річною дочкою Машею, яка гарна як голлівудська зірка, вільно володіє двома мовами та займає престижну посаду.

Але, незважаючи на успіхи, видати заміж доньку Ользі так і не вдалося.

У молодості Ольга говорила дочці: спочатку навчання, потім решта. Однокласниці Маші не досягли таких кар’єрних висот.

Однак Ольга вважає, що без сім’ї та дітей успіхи на роботі знецінюються. Маша не шукає чоловіка, стверджуючи, що вона не має на це часу. Чоловіки пишуть їй, запрошують кудись, але після роботи вона не має сил. Маша постійно втомлюється.

«Від чого ти втомлюєшся, люба?» — Запитує Ольга.

«Я в твої роки, крім роботи, мала чоловіка, тебе, батьків, що хворіють, брата в лікарні відвідувала, та й заробити додатково старалася, бо одна все тягнула! А ти від чого втомлюєшся? Від пральної машини, що сама стирає? Від мультиварки, що сама готує? Від кур’єра що привозить продукти на 9 поверх? Як ти можеш втомитися, коли навіть вікна сама не миєш, а викликаєш хлопчика з Авіто? Я ж у твої роки щоліта сама білила будинок батькам! Стелі, стіни, підлога… І не скаржилася на втому!»

Маша мовчить, розуміючи, що мати її не зрозуміє.

У Радянському Союзі кожна людина виконувала свої обов’язки і штати були численними. Нині ж на одного працівника покладають обов’язки трьох.

Маша щаслива, що вона не має дітей. Її колеги, у яких є діти, виснажені – завдання у дитячих садках, необхідність бути присутніми на уроках у школі.

Чому мама не втомлювалася від важкої роботи? Звідки в неї бралися сили?

Відповідь очевидна: за радянських часів суспільство прагнуло світлого майбутнього, якого прагнув кожен. Тепер же в новинах лише кризи.

Вчора продукти коштували одну суму, а сьогодні – вже вдвічі дорожче. Тікаєш, а відчуття, ніби стоїш на місці або навіть відкочуєшся назад. Де знайти сили? Як планувати дітей?

Ольга почала натякати Маші, що та набрала вагу. «Треба більше рухатися, у твоєму віці я ходила на аеробіку з подругами та у басейн!»

Але такі натяки не сприяють схуднення, а лише забирають більше енергії.

«Може, тобі варто звернутись до ендокринолога? Запишись!» — Запропонувала мати.

Однак коли мати поїхала на місяць, Маша відчула приплив сил. Вона займалася збиранням, готуванням, із задоволенням ходила на роботу. Приїжджали друзі, і вона гуляла з ними до пізньої ночі. Вранці вона почувала себе чудово.

Щойно мати повернулася зі своїми порадами та засудженням, сили знову зникли. Здавалося, мозку не вистачало кисню.

«А як ви думаєте, від чого втомлюються сучасні жінки?» — Запитує Маша.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *