Учні у США розповідали також і про Україну.
Двоє випускників з Луцька здобули золото на Всесвітній олімпіаді геніїв. Одинадцятикласники Юліан Головчук та Дмитро Назарук перемогли у міжнародному конкурсі екологічних проєктів серед школярів. У сфері робототехніки, яку представляли хлопці, загалом змагались понад сорок команд. Сама олімпіада стартувала у Сполучених Штатах Америки.
Про це йдеться у сюжеті кореспондентки ТСН Тетяни Хомич.
Юліан та Дмитро – випускники луцького ліцею. Свого робота змайстрували з деталей звичайного дитячого конструктора. Ретельно обміркували кожну деталь і функцію робота. Саме цей луцький робот узяв золото на найпрестижнішому конкурсі проектів екологічного спрямування у Нью-Йорку – GENIUS Olympiad. От уже 13 років поспіль там збирають талановитих школярів зі усього світу і обирають переможців у кількох номінаціях – від мистецтва до програмування.
Юліан та Дмитро стали кращими у сфері роботехніки. Їхній шлях до цього був непростим. Спершу перемога на обласному конкурсі, далі – на всеукраїнському. Над роботом одинадцятикласники працювали півроку, щоразу його удосконалюючи. Останні зміни внесли – напередодні вирішального виступу.
“Ми були змушені вночі доклеювати гарячим клеєм на нашу клешню додаткові елементи”, – згадують вони.
За легендою змагань, роботи мали взяти воду з океану на аналіз, врятувати тварин та прибрати сміття на узбережжі.
“Він може розвертатися на місці. І це дуже допомагає, адже нам не потрібно, щоб сміття розліталося”, – каже Дмитро Назарук.
Перевагами свого робота Юліан та Дмитро називають довгу висувну стрілу та клешню.
“Це була найбільша клешня з усіх представлених там. Один суддя коли ми в клешню взяли два м’ячи, він дуже здивувався”, – каже Юліан Головчук.
Але насправді до Штатів школярі їхали не лише за перемогою у конкурсі. У перервах між виступами іншим учасникам, а вони з’їхались з 70-ти країн, намагались якомога більше розповісти про Україну.
“Вони розказували, що таке Буча, чому це відбулося, наскільки це важливо для нас. Вони розказували, що Україна – це щось велике”, – каже вчитель інформатики Луцького ліцею №9 Андрій Роговський.
Свій робот юні винахідники планують ще удосконалити. Певні: якщо за його прототипом виготовити металеву модель, сфера її застосування буде дуже широкою.